Organik Zeytinyağı (500ml)
Organik Zeytinyağı (500ml)
Organik Zeytinyağı (500ml)

Organik Zeytinyağı (500ml)

Organik Sertifikalı

 

Organik, Soğuk Sıkım, Sızma Zeytinyağı...

Kairos'un organik sertifikalı çiftliğindeki Memecik cinsi zeytin ağaçlarından elde edilen zeytinler pembeleşmeye başlayınca erken hasat olarak toplanır ve 4 saat içinde soğuk sıkım yapılır. Filtre edilmeden özel tanklarda dinlenmeye alınır ve tortularından arındırılır. Aroması daha baskın ve yoğundur. Yoğun antitoksidanları ile sağlığınız için çok faydalıdır.
Çok değerli ve az bulunan bir yağdır ve asit değeri maksimum 0.4’tür.

 

Soğuk Sıkım: Türkiye'de üretilen yağların çok büyük bir bölümü daha çok yağ elde edebilmek amacıyla sıcak sıkım yöntemi ile elde edilmektedir. Sıcak sıkım yönteminde zeytinler 80-85 derecede neredeyse kaynatılmakta ve sağlıklı bir zeytinyağında bulunması gereken birçok enzim yok olmaktadır. Kairos zeytinyağları 27 derecede soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmektedir. 

 

Organik ve Erken Hasat: Organik sertifikalı bahçelerde hiçbir kimyasal kullanılmadan yetişen ağaçlardan  özenle toplanan ve yeşilden pembeye dönmüş zeytinler hiç bekletilmeden kasalarla sıkıma gelir. 4 saat gibi kısa bir süre içerisinde oksidasyona fırsat verilmeden hızla yağa dönüştürülür.. 

 

Flos Olei: Dünyanın en iyi yağlarının seçildiği ve yayınlandığı Flos Olei Kataloğu'nda 2013 yılından bu yana aralıksız yer almaktadır. 

 

 

 

   500 ml

 

 

   Organik Sertifikalı Ürün